دره تخت , کشت زار اشکال دستگاه لیزر ‎های صادراتی

رئیس اداره حفاظت دور و بر زیست ازنا ذکر کرد : دره تخت بین دو ناحیه حفاظت شده اشترانکوه و پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا قرار گرفته است .

منصور درویشی در اظهار‌کرد و گو با خبر نگار ایسنا ناحیه لرستان , بیان کرد : منطقه دره تخت &# دستگاه لیزر ربامبو ( نی خیزران ) ” منطقه ای قشنگ و منحصر به فرد از توابع بخش مرکزی شهرستان ازنا و ۱۰ کیلومتری جنوب این شهرستان , منتهی الیه جنوب غربی ناحیه حفاظت شده اشترانکوه جای دارد .

او طولانی تر کرد : این منطقه در طول ۲۰۰۰ متری از سطح دریا در دامنه جنوبی قله ۴۱۵۰ متری سن بران دربین دره‎ای به همین نام به فاصله تقریبی ۱۰۰ متر از روستای دره تخت واقع شده‌است .

درویشی بابیان این که روستای دره تخت اخیرا به دهکده توریسم تبدیل شده است , افزود : این ده یک کدام از زیباترین روستاهای ارگانیک منطقه و نزدیک‎ ترین و آسان ترین مسیر دسترسی به حوزه‌ حفاظت شده اشترانکوه است .
دستگاه لیزر
رئی دستگاه لیزر س سازمان حفاظت محفظه زیست ازنا بیان کرد : قرار به دست آوردن دره تخت لا دو ناحیه حفاظت شده اشترانکوه و پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا و تنوع زیستی بالا , وجود سراب ها , دره های خوش دستگاه لیزر و ارتفاعات پوشیده از برف حتی در ف دستگاه لیزر صول گرم سال , وجود عشایر کوچ رو در فصل بهار و فصل‌تابستان در این حیطه , خانه های ساخته شده از سنگ , کشت زارهای اشکال دستگاه لیزر های صادراتی , کندوهای عسل و واحدهای آبزی پروری مورد مناسبی را جهت جذب گردشگران , کوهنو دستگاه لیزر ردان , زمین شناسان بوجود آورده است .
دستگاه لیزر
وی دستگاه لیزر با اشاره به این‌که این ناحیه سالانه شمار زیادی افراد علاقمند به طبیعت از نقاط متفاوت مملکت را پذیرا است , افزود : ژئومورفولوژی حوزه‌ , مطابقت و همخوانی با بخشها نصفه کوهستانی است , تنوع آب و هوایی نواحی کوهستانی زیست دستگاه لیزر گاه مناسبی را جهت پستانداران پهناور زیرا کل و پازن , قوچ و میش , خرس قهوه ای و پلنگ ایجاد کرده و از قدیم مورد اعتنا علاقه‎مندان به شکار مخصوصا احاطه و عشایر منطقه قرار گرفته است . درویشی طولانی تر کرد : همچنی دستگاه لیزر ن به دلیل برخورداری از پوشش گیاهی از قبیل درختچه های انجیر , زرشک کوهی , بادام کوهی , بیدهای وحشی , پسته و دشت لاله های واژگون زردرنگ و سرخ دقت گردشگران را به خود معطوف نموده است .

رئیس اداره حفاظت محفظه زیست ازنا اظهار‌کرد : ریزش و تجمع برف هم در ماه های سرد سال در کف دره آن را به فریزر تبدیل می نماید که یکی چشم اندازهای خوش دستگاه لیزر و مورد دقت مردم دیار لرستان و دیگر استان های کشور است .

او ادامه بخشید : در تابستان وجود این یخچال فریزر ها , رودها و سراب های ناشی از ذوب برف ها آن را به یک کدام از کانون های آبگیر مستمر ناحیه تبدیل کرده که علاوه بر رونق کشاورزی جلوه خاصی به این ناحیه داده است . درویشی یادآور شد : به علت قرار به دست آوردن ده در مسیر دسترسی به ناحیه گردشگری کمندان و تونل برفی و سدی زیر این تیتر میتواند یکی قطب های توریسم این منطقه و حتی استان لرستان باشد .

منبع : ایسنا

۲۶
ارد ارسال شده توسط : رئیس فنی فارغ از نگرش
مطلب قبلی